во , ,

15 Работи кои можат да се случат ако природата реши да си поигра со работите околу нас

Без разлика дали станува збор за единствени карактеристики на телото или работи што изгледаат како нешто што не се, можеме да сметаме на природата да создаде нешто навистина уникатно на моменти. Несомнено, има смисла за хумор и луѓето кои биле сведоци на некои од овие креации ги споделуваат на интернет.

1. „Ниту еден мој прст нема среден зглоб“.

2. „Колку косата имаше ќерка ми на 2 месеци!“

3. Јаболко што е црвено и одвнатре.

4. „Истурив кафе и изгледа како птица“.

5. „Мојата мачка има генетска мутација што ги прави нејзините очи чудни, нејзиниот вид е совршен“.

6. „Најдов печурка која изгледа како пржено јајце“.

7. „Овој камион во дрво го најдов додека возев низ шумата“.

8. „Ова парче дрво што личи на гуска“.

9. „Мојот сладок компир изгледа како аметист“.

10. „Мачка со извонредна портокалова шара“.

11. „Кактусот на брат ми израсна како елен“.

12. „Зеницата не ми е во центарот на окото уште од раѓање“.

13. „Замрзнат цвет што го најдов за време на зимска бура“.

14. „Јато врапчиња кое прикажува коњ додека коњите трчаат во позадина“.

15. „Оваа карпа што личи на чорап“.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

10 Неверојатни факти за познати дела кои ќе си поиграат со вашиот ум

9 Мали работи, кои според науката, можат да додадат неколку години во нашиот живот