во

15 Луѓе на кои им треба копче рестарт на лошиот ден: „Мислам дека вагата е уморна од моите лоши навики“

Постојат денови кога се чини дека ништо не оди според планот. Невниманието може да се претвори во вистинска катастрофа.

Доколку мислите дека денес Марфи особено ве предизвикува, добро е да најдете утеха во следните 15 ситуации од реалноста на други луѓе:

„Денес падна дијамантот на мојот прстен. Дојде со 10-годишна гаранција за поправка. Вчера ја прославивме нашата 10-годишнина“

„До крајот не сфатив дека едната ракавица ми се искината додека си ја фарбав косата“

„Ова очигледно не е ќеса за печење пилешко“

„Истурен ацетон на масата – секогаш забавна активност“

„Ќерка ми и јас излеговме на прошетка во паркот само за да откриеме дека повеќе го нема“

„Кога кујнскиот ормар ќе одлучи дека е време да се скрши и да падне на денот кога ќе ја поставите новата плотна“

„Автомобилот на чичко ми утрово“

„Се обидов да ги исперам перниците. Експлодираа и ми ја наполнија машината за перење со зелено и сино полнење“

„Начинот на кој универзумот ми вели дека не ми треба хамбургер“

„Мојата девојка ми рече дека нејзината пријателка прави убави тетоважи и бара само бакшиш“

„Пред неколку недели, машината за перење започна да не функционира во циклусот на центрифугирање, па целата облека излезе натопена. Денес се случи ова“

„Мислам дека вагата е уморна од моите лоши навики“

„Моето момче штотуку го асфалтираше пристапот. Курир на Федекс дојде да достави пакет“

„Среќен Божиќ на подот“

„Првпат се обидов да направам вакво кафе после едно брзо видео со инструкции. Доста успешно, нели?“

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

„Пензионирани“ крадци откриваат: Совети за заштита на домот од грабежи

Од дозволено пушење цигари, до задолжително носење маска: Колку се промени летањето со авион, низ фотки