во ,

15+ Луѓе кои не можеле да поверуваат на своите очи кога ја виделе храната што ја порачале

„Нарачав пица од високо оценет локален ресторан.”

„Од менито избрав багетата со салама. И очигледно пак морам да готвам“.

„Решив да нарачам кафе со достава. Курирот ми го подаде, гледајќи ме право во очи и само ги крена рамениците“.

„Купив плескавица и еве што ми донесоа.”

„Нарачав торта за внука ми како оваа на сликата и сега размислувам: дали воопшто вреди да ја покажам?

„Решивме да го пробаме крцкавиот зачинет лосос во ресторанот за суши. Добивме зачинет лосос со чипс Pringles“.

„Ова се случува кога љубопитноста ќе ве надвладее и ќе нарачате јајца Бенедикт на постојка на камиони“.

„Мојот пријател побара ладно кафе и келнерката додаде кршен мраз директно во свежо сварениот пијалок. Барем беше добра со нас“.

„Нарачав сендвич и ми го донесоа ова. Потоа се извинија“.

„Мојата ќерка избра смешна палачинка со лице од менито и го добивме ова. После тоа, таа се смееше долго, па и не е толку лошо“.

„Ова е салата од домати од ресторан.”

„Мојата бремена сопруга нарача помфрит со сирење. Ова нема да заврши добро“.

„Купив торта со моркови за 16 долари во луксузно одморалиште. Што по ѓаволите е тоа? За малку ќе заплачев“.

„Не се ни обидов.”

„Оваа Цезар салата ја добив од ресторан.”

„Мора да се шегуваш со мене“.

„Мојата девојка нарача брускети во луксузен италијански ресторан. Не можев да престанам да се смеам“.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

21 Мајстори чиј талент се гледа од Месечината

18 Луѓе кои успеале да направат вистински рај од својата спална соба