во ,

15+ Луѓе кои нарачале храна и останале повеќе од задоволни

Многумина од нас можат да поминат часови жалејќи се за лоша услуга и измама во одредени ресторани и продавници. Ретко човек споменува место каде што тој и неговите барања се третираат со должно внимание. Ова е услугата со која се пофалија нашите денешни херои.

Сет за суши Hello Kitty

Производителите на овие ролaти знаат многу за полнежите (Очекувања VS. Реалност)

„Мојата сопруга одлучи да проба порција салама. И воопшто не погреши “.

„Пица за 1 евро. Импресиониран сум… Многу импресиониран “

“Само што зедов чоко плочка и сфатив дека среќата ми се насмевна”

„Барав двојна доза пиперки“

“Нарачав голема германска палачинка и ми го донесоа ова чудовиште “.

„На вработениот во Мекдоналдс кој стави 8 парчиња наместо 6: „Ти си врв!“

„Само сакав да јадам и добив виршла. Каков пресврт “

„Нарачав калзон, го донесе добавувачот. Го прегрнав момчето и му реков: „Предизвикот прифатен“.

“Зедов дел од начос за еден …”

„Нарачав плескавица со риба. Изгледа дека лебот е мал… “

„Нарачав Filet-O-Fish за ручек во Мекдоналдс. Момчињата дефинитивно одлучија дека сум многу гладен “.

„Имам добар однос со сопственикот на пицеријата. Тој често ми дава корисни совети. Му реков дека сум бремена и таа ми го даде ова наместо совет “.

“Екстра мала пица за детето “.

“Ја нарачав според фотографијата на менито. Ми го донесоа овој раскош.”

„Нарачав палачинки во ресторанот. Не ни помислив дека ќе изгледаат толку вкусно“.

„Нарачав корндог во локален суши ресторан“

„Земете ролат со цимет“, ми рекоа…

На кој пример за одлична услуга се сеќавате?

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

„Зошто Црногорците доаѓаат во Македонија? Слушнале дека нема работа“ – најдобрите вицеви за Црногорците

20 Луѓе кои создаваат прекрасни работи благодарејќи на својата упорност и талент