во

15 Луѓе кои за влакно избегнале вистинска катастрофа

Има ситуации од кои е можно да се избега со мали последици, но тоа тешко може да се нарече среќа. На пример, Виолет Џесоп преживеа 3 бродоломи – таа беше на Титаник, Британика и Олимпик. За среќа, хероите од денешната колекција не доживеаја бродолом, но судбината сепак ги исплашила.

„Се разбудив да пијам вода. Фала му на Бога, решив да го запалам светлото пред да пијам голтка“

„Гумата на велосипедот ми експлодира со 72 км/ч. Докторот од брзата помош беше шокиран што преживеав и немав ниту скршеници“.

„Случајно ги исправ AirPods во машината за перење, но тие сè уште работат.“

„Мислев дека мојот страв од пајаци е ирационален, но денес го видов тоа“.

„Ја заборавив мојата тетратка, со 600 долари во неа, во количката. Се вратив еден час подоцна и таа сè уште беше таму“.

„Овој дијамантски прстен беше изгубен во 2004 година. Еве го најдовме.“

„Беше блиску. Ова е мојот среќен ден“.

„На крајот, искривениот прст испадна за добро“

Мачката за малку ќе останеше без храна, но се чини дека тоа не и е важно

„Слушнав бучава под прозорецот, погледнав и го видов ова. Соседот обично ја паркира колата лево каде што падна дрвото, но синоќа паркираше десно“.

„Паркирав зад автомобилот на моите пријатели“.

„Отидов кај мајка ми за викенд. Кога се вратив дома го најдам мијалникот полн до врв“

„Поминав низ паднато дрво на шумски пат. Никој не беше повреден“

„Нашата мачка, бркајќи птица, скокна од 11-ти кат. Тогаш глутница кучиња го опколија и едвај го спасивме. Сега живее во село, но му останале помалку животи“.

Чудо е што сè уште е таму

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Ве молам, може ли да ми кажете каква е состојбата со Трпе од соба бр. 6?

19 Луѓе кои се родени под среќна ѕвезда