во ,

15 Инструкции за употреба и етикети на производи од кои ќе „прснете“ од смеење

Повеќето од нас не одвојуваат доволно време убаво да ги прочитаат инструкциите и етикетите на производите кои ги користат.

Токму тоа, некои решиле да го искористат и да сокријат некоја мала шега.

Па, заради таквите шеги вреди да почнете да ги читате и инструкциите.

Ќе ви дадеме неколку примери:

1. Единствена причина зошто ни текнува да ги читаме етикетите на средствата во тоалетот…

2. Оваа маичка е тестирана на животни – не им беше точна

3. Совет како да се соочите со обидот за бегство при бањање, наведен на етикетата

4. Етикета на облека – може да ја перат и мажи и жени (не само жени)

5. Не удирајте панди!? Добра шега

6. Животни инструкции на дуксер

7. Без комплицирани инструкции – маицата се пере кога е валкана

8. Додека го склопувате мебелот…

9. Инструкции за долна облека… За секој случај

10. Инструкции за користење на стапчиња за јадење: „Со среќа“

11. Ако не знаете сами како се користи гел за туширање…

12. Инструкции за користење на шампон за коса…

13. Уште инструкции за склопување мебел…

14. „Не голтајте“ – инструкции за секој случај

15. Предупредување на патент од панталони – за мажи

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

11 Дестинации на кои изгрејсонцето е магично – каде посакувате да се разбудите?

25 Фотографии во кои ќе треба да го пронајдете го натрапникот