во , ,

15 Забавни фотографии кои изгледаат нереално: Природата никогаш не престанува да изненадува

Цвет со совршени геометриски форми, камче кое изгледа како совршен круг, луто пиперче со неколку нијанси – природата постојано има некое изненадување за нас.

Природата никогаш не престанува да нè изненадува и секојпат кога мислиме дека сме виделе сè, налетуваме на нешто што изгледа нереално. А, некогаш ни е тешко да поверуваме дека зад нејзините чуда не се крие човечка рака.

Во продолжение можете да погледнете неколку забавни фотографии од вакви природни чуда:

Скулптура прекриена со мраз која изгледа како цртеж направен со молив

Еве како изгледа мембраната на јајце од кокошка

Овде можете да го видите целиот процес на зреење на доматите

Луто пиперче со неколку нијанси

Камче со совршена кружна форма

Совршено „пресечена“ карпа

Камче украсено со права линија од кварц

Снежна покривка која изгледа како чаршаф

Сенката е порамнета со вдлабнатината на тротоарот

Облак со необична форма

Корените на дрвото ги следат вдлабнатините помеѓу плочките

Лимон со две бои

Совршена снегулка

Исушено растение направило круг во песокот поради ветерот

Цвет кој изгледа нереално

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

10 Фотографии докажуваат дека постојат два различни типа на луѓе во светот

12 Најсмешни и најглупави работи што можете да ги купите онлајн: Камен од 100 долари, сребрен конец од 9.000 долари