во ,

15+ Градинари кои беа тотално разочарани од својата реколта

Секој што се обидел да одгледува нешто во градината знае колку тежок може да биде овој потфат. А што е уште понавредливо, не секогаш се наградува со богата жетва. Се случува тиквичките и доматите да ги обиколувате со месеци, плевејќи, ѓубрејќи, полевајќи, врзувајќи, а за сета оваа грижа да добиете само неколку ситни плодови.

„Посадив семки од лубеница во мај и веднаш заборавив на нив. Ова е жетвата што ме чекаше во октомври. Шокиран сум!”

„Мама ме одведе во градината и ми ја покажа својата прекрасна жетва“.

„Мислам дека ја преценив големината на мојата кошница за жетва.“

„Мојата прва диња порасна со големина на топка.“

„За 6 месеци успеав да претворам главица лук во главица лук со стебло.“

„Варен, парен или печен?“

„Нарачав семки од тиква преку Интернет, а потоа потрошив многу пари на сите видови ѓубрива. И се за тоа“.

„Сакам да го отворам апетитот пред да ја пресечам.“

„Денес ќе славиме.“

„Нашето мало лимоново дрво оваа година заврши одлична работа.“

„Изгубив 3 од 4 растенија, но оваа џиновска глава од брокула вредеше“.

„Се обидов да одгледувам компири. Ова е она што го добив по 10 недели“.

„Да, да, ја научив лекцијата: морковите не сакаат саксии. Го одгледував ова бебе шест месеци“.

„Можеби мојот прв домат беше мал, но сите се радуваа на плескавиците со него.“

Моите домати ги нарекувам „зомби растение“ затоа што изгледаат ужасно“.

„Зошто да потрошите 5 долари на кутија боровинки во супермаркет кога можете да потрошите 10 пати повеќе и сами да ги одгледувате?“

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

16 Фотографии докажуваат дека мажите се неисцрпен извор на урнебесни ситуации

15+ Луѓе споделуваат работи од нивните најблиски кои им лазат по нерви