во

15 Видови на луѓе кои со однесувањето ги нервираат сите на работното место

„Никој од колегите не дополнува вода за да се направат коцки мраз.“ „Колегите фрлаат отпушоци каде ќе стигнат без грижа на совест.“

Во секоја компанија постојат луѓе кои со своето однесување ги нервираат другите.

Од тоа како го паркираат автомобилот, па до тоа дека никогаш не си ја мијат шолјата за кафе, тие едноставно ги вадат од такт сите.

Луѓе со иритантно однесување на работа:

„Мојот колега си го донесе кучето во канцеларија и откако неговиот миленик го направи ова, кажа дека имал многу работа за да исчисти.“

„Работам во канцеларија полна со чудаци. Кој сече вака торта?“

„Сум заборавила да затворам една фиока, па мојот пасивно-агресивен колега ми го приреди ова кога излегов од тоалетот.“

„Канцеларијата ни е блиску до плажата, па моите колеги си донесоа двоглед за да гледаат жени во бикини.“

„Колешка си расте ползавец со години во канцеларијата, претерано е, зарем не?“

„Колегите фрлаат отпушоци каде ќе стигнат без грижа на совест.“

„Вака се паркира мојот колега…“

„Колегата плука додека зборува и ова е крајниот резултат.“

„Десктопот на мојот колега.“

„Шолјата која мојата колешка речиси и да не ја мие, само дополнува кафе.“

„Колегата си ги соблекува патиките додека одмора на пауза, не е пријатно затоа што јадеме во истата просторија.“

„Никој од колегите не дополнува вода за да се направат коцки мраз.“

„Колешката си го остава лижавчето на телефонот.“

„Кога имате колега пештерски човек…“

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

23 Урнебесни нискобуџетни косплеј трансформации се хит на социјалните мрежи

15 Фотографии покажуваат како постарите генерации се справуваат со модерната технологија