во

15 Актери од популарната серија „Очајни домаќинки“: Некогаш VS. Денес

Помеѓу 2004 и 2012 година, авантурите на ликовите на „Очајни домаќинки“ ја воодушевија публиката ширум светот. Иновативна и смела, понекогаш драматична и полна со чувства, серијата стана незамислив меѓународен хит. И многумина од нас се идентификуваат со барем еден од ликовите во оваа серија, кои се многу различни и допадливи на свој начин.

1. Габриел Солис – Ева Лонгорија

Убавата Ева Лонгорија е многу сестран уметник. По завршувањето на „Очајни домаќинки“, таа се занимаваше со моделство и позираше за насловната страница на познатите списанија како „Вог“, „Гламур“, „Ел“ и „Венити фер“. Во последните години таа беше и заштитно лице на L’Oréal Paris и BEBE SPORT. Таа, исто така, основа своја сопствена продуцентска куќа, UnbeliEVAble Entertainment. Што се однесува до нејзиниот личен живот, таа е во брак со Хозе Антонио Бастон и е мајка на прекрасно дете по име Сантијаго.

2. Карлос Солис – Рикардо Антонио Чавира

Рикардо Антонио Чавира се има појавено во бројни серии како „Монк“, „Воен обвинител“, „Замок“, „Џоан од Аркадија“, „Два метри под земја Ltd“ и многу други.

3. Хуанита Солис – Медисон де ла Гарза

Медисон беше само дете кога се снимаше серијата „Очајни домаќинки“ во која ја глумеше ќерката на Габриел и Карлос Солис. Денес, на 19 години, полусестрата на актерката Деми Ловато е сценарист. Всушност, таа го напиша и сними краткиот филм „Тема 16“, кој сега е достапен на нејзиниот канал на YouTube.

4. Линет Скаво – Фелисити Хъфман

Откако ја играше преморената мајка на големо семејство на „Очајни домаќинки“, актерката Фелисити Хафман се појави во наградуваната телевизиска серија „Американски криминал“, улога која и донесе бројни награди. Таа продолжува да настапува, а нејзината најнова работа беше главниот лик во филмот Tammy’s Always Dying.

5. Том Скаво – Даг Савант

Благодарение на улогата на Том Скаво, сопругот на Линет во „Очајни домаќинки“, кариерата на Даг го достигна врвот. После тоа повторно го видовме во „Rizzoli & Isles: Criminal Records“, „Vegas“, „Drop Dead Diva“, „Criminal Intent“, „Hawaii 5.0“, „Scorpion“, „Castle“ и други.

6. Престон и Портер Скаво – Брент и Шејн Кинсман

Близнаците пораснаа многу од првата сезона на серијата. Тие продолжиле да учат додека се држеле подалеку од камерите. Изгледа Шејн ужива во убави патувања низ Европа во последните неколку години, а Брент живее нормален живот на млад човек во раните дваесетти години.

7. Пени Скаво – Дарси Роуз Брнс

Дарси Роуз Барнс ја играше улогата на ќерката на семејството Скаво во сезоните 7 и 8 на „Очајни домаќинки“. Таа останува во уметничкиот свет и е автор, композитор и танчерка.

8. Бри Ван де Камп – Марша Крос

Марша Крос ја играше буржоаската, манијакална домаќинка на „Очајни домаќинки“. Таа подоцна го потврди својот талент во серијата „Quantico“, а моментално работи на „Jane Immaculate“.

9. Ендрју Ван де Камп – Шон Пајфром

Откако постигна голем успех со улогата во „Очајни домаќинки“, овој актер полека се оддалечи од сцената и се фокусираше на уметноста, особено на фотографијата, страст што ја споделува со своите фанови на својот Инстаграм.

10. Сузан Мајер – Тери Хачер

По завршувањето на „Очајни домаќинки“, Тери Хачер работеше на некои серии, особено „Стари пријатели“ и „Супердевојка“. Таа има и канал на YouTube каде споделува рецепти.

11. Мајк Делфино – Џејмс Дентон

12. Џули Мајер – Андреа Бовен

Андреа сега има 30 години. Таа брзо се повлече од телевизијата, но работеше на Sweet Revenge на Џони во 2015 година и Зимска свадба во 2017 година.

13. МЈ Делфино – Мејсон Вејл Котон

Мејсон, кој сега има 18 години, работеше на серијата „Момци од авенијата на Медисон“ помеѓу 2012 и 2015 година.

14. Пол Јанг – Марк Мозес

Марк Мозес одигра неколку улоги во филмови (главно во „Баран пријател за крајот на светот“, „Цезар Чавез“ и „Fear, Inc.“), а исто така и во телевизија, во серии како „Момците од авенијата на Медисон“, „Господин робот“ и „Анатомијата на Грејс“.

15. Зак Јанг – Коди Кеш

По улогата на ментално растроен тинејџер во „Очајни домаќинки“, Коди Кеш има работено на неколку филмови, вклучувајќи го и воениот филм „Последното спасување“ од 2015. Тој моментално има 32 години.

16. Еди Брит – Николет Шеридан

По завршувањето на серијата, Николет Шеридан ја напушти сцената, но не пред да се приклучи на екипата на Династија во 2017 година.

17. Рене Пери – Ванеса Вилијамс

Ванеса Вилијамс, првата Афроамериканка која беше крунисана за Мис Америка, ја играше Рене Пери во „Очајни домаќинки“. По серијата, таа работеше на „Hannah Montana: The Movie“, а подоцна и на комедијата „The Temptation: Confessions of a Marriage Counselor“.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

20 Пред VS. После фотографии кои ја покажуваат тоталната промена

14 Фотографии кои докажуваат дека сите родители заслужуваат златен медал