во ,

14 Смешни фотографии направени во вистинскиот миг

Смешните фотографии секогаш се добар рецепт за разубавување на денот. Веруваме дека овие ќе успеат во тоа…

Животот е непредвидлив, а понекогаш луѓе успеваат тоа случајно да го уловат на камера.

Смешни фотки од секојдневието:

„Си читав книга и пријателката ме фотографирала бидејќи не знаела што се случува со мојата рака.“

„Изгледа дека мојот сопруг си пронајде ново семејство.“

„Од каде израсна оваа глава на кравата?“

„Кога со правилно позирање ќе успееш да изгледаш како џин.“

„Лансирање на огномет уловено во вистинскиот миг.“

„Совршено поклопување на дезени.“

„Се „претопија“ во една мачка.“

„Кога ќе претераш со доближување до камерата“.

„Кога тепихот ти е во тон.“

„Изгледа како да носам мал човек во ранецот.“

„Што се случува тука?“

„Изгледаме како едно, зарем не?“

„Кога ќебето и кучето се едно.“

„Кога мачката глуми презентерка на временска прогноза.“

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Починала на 135 години и важеше за еден од најстарите луѓе во светот, но Гинис не ја прифатил

17 Урнебесни фотографии фатени во вистинскиот момент на вистинското место