во ,

14 Парови кои се доказ дека вистинската љубов сепак постои и трае вечно


Некои парови изгледаат како да спој од рајот! Но, тие не се единствените кои уживаат во среќата, што се пронашле едни со други, туку и најблиските околу нив до кои допира нивната позитивна енергија, кои навистина се радувааат за нив и сонуваат за исто таква љубов!

Во продолжение ви ја споделуваме среќата на овие совршени парови, кои се доказ дека вистинската љубов сепак постои и трае вечно!

1. „Го запознав овој сладок дедо во Аутбек. Нè виде облечени за матурската вечер и ни покажа фотографија од него и неговата сопруга на нивната матурска вечер во 1949 година“

2. „За роденденот од татко ми, мајка ми доби вилушка што може да се продолжи“

3. „Моите родители кои се на 98-годишна возраст, во брак се 68 години и двајцата имаат Алцхајмер, но сè уште се многу заљубени“


4. „Таа е од Делхи, а јас од Вајоминг. Овој септември ќе биде 7-ма година од Каубојци и Индијци“.

5. „Моите баба и дедо се во брак околу 60 години и неодамна ја инсталираа апликацијата WhatsApp!“

6. Совршена врска

7. „Денес е 21-годишнина на моите родители. Тие успеаја да ја купат истата украсна картичка од различни продавници“

8. „Живеевме илјадници милји далеку еден од друг и поради компликации со визите бевме принудени да се разделиме, но конечно го ја крунисавме нашата љубов и сето вредеше!“

9. „Мојата девојка се облече како мене на една стара фудбалска фотографија од средно училиште и изгледа неверојатно помоќно од мене“.

10. „Наидов на оваа скапоцена глетка – Ги фотографирав моите родители како заедно спијат“

11. „Откако ја изгубив работата и ми беше тешко да станам од кревет, следното утро ме пречека оваа порака на огледалото“

12. „Мојата сопруга ме чекаше додека траеа дури 3 мои прекуокеански ангажмани. Заедно сме од 2012 година и се венчавме оваа година. Јас сум благословен.”

13. „Моите преслатки баба и дедо ме воодушевуваат. Во брак се повеќе од 60 години и сè уште се вљубени!“

14. „Мислам дека мојата девојка е навистина приврзана со мене“

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

5 Видови на храна кои треба да ги избегнувате при настинка и грип и 5 кои треба да ги консумирате

Што се случува кога ќе дремнете веднаш откако ќе се најадете