во

14 Парови за кои не е јасно како сѐ уште се во брак или врска

За среќен брак дефинитивно не е доволна само љубовта, туку и челични нерви и трпение за да ги издржите навиките на партнерот во заедничкиот живот.

Секој си има свои маани, но понекогаш навистина не е јасно како двајца луѓе може да делат ист дом.

Очигледно во овие случаи (споделени од корисници на Редит) љубовта, трпението и компромисот преовладуваат:

„Сендвичите на жена ми“

„Жена ми се потруди да ме заштити од сонцето на првиот ден од одморот и ме намачка на грбот…“

„Трпеливо го чекам маж ми да стане и да дознаам зошто има гризнато од путерот“

„Жена ми сакаше спалната да ја декорира во духот на Париз, па решив да ја дополнам композицијата“

„Ова за маж ми значи – кујната е средена“

„Му побарав на маж ми мала чаша кисела вода“

„Жена ми си ги собира паднатите влакна од косата додека се тушира на ѕидот, па денес ѝ направив ремек-дело и го урамив“

„Вака мојот партнер ја закачил кујнската крпа“

„Маж ми ја фотошопирал нашата мачка во астронаутско одело и ја испринтал на патиките“

„Ја поместивме спалната после 5 години. Погодете на која страна спиеше жена ми…“

„Го направив ова за партнерката по туширањето во нејзината туш кабина“

„Аквариумот на мојата сопруга…“

„Вака мојата партнерка јаде пица“

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

14 Девојки споделуваат „специјалитети“ од нивните дечковци

26 Фотографии докажуваат дека светот е малку „луд“ на моменти