во , ,

14 Непрактични дизајни во кои не барајте никаква логика

Кога треба да се изгради или направи нешто, треба да биде и практично и ефикасно, но очигледно некогаш одговорните гледаат само да се ослободат од обврската и не се ни трудат.

Во продолжение неколку комични примери од незаинтересираноста на архитектите и градежниците:

Автобуска постојка која „штити“ од дожд

„’Луксузен‘ стан во Виетнам со одличен поглед од тоалетот“.

„Новите скалила во моето училиште“.

„Отседнував во хотел во Стокхолм и се разбудив трипати бидејќи случајно ја вклучив светилката“.

„Прозорецот не се отвора, но не само поради скалите – нема ни рачки“.

Еден радијатор за две соби

„Само за многу слаби луѓе“.

„Направија ѕид врз прозорецот“.

„Неупотреблив штекер во моето училиште“.

„Властите во мојот град одлучија дека дрвените бандери се опасни, па инсталираа бетонски. Еве што всушност направија“.

„Барем ни направија велосипедска патека“.

„Брат ми го видел ова во спортски центар“.

„Патека за трчање во Шангај“.

„Покривот пред влезната врата нема буквално никаква функција“.

„Барем има врата…“

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

26 Фотографии докажуваат дека светот е малку „луд“ на моменти

12 Урнебесни мемиња на тема „Колку мразам да одам на работа“