во

14 Вежбачи во теретана кои живеат во свој свет и не размислуваат што ќе кажат другите

Дедо кој чита весник додека вежба на справа, тренер дојден по папучи, татко кој вежба со бебе на грб – какви сè вежбачи добиваат ќленство во теретана?

Низ светот постојат луѓе кои не се грижат за туѓото мислење и го прават она што нив им е убаво и пријатно.

Ако решиле да одат во теретана, независно дали носат венчаница или костим од Бетмен, дали се родители со деца или возрасни луѓе над 70 години – тие го прават тоа без да размислуваат на ништо.

Очигледно, справите за вежбање се местото каде луѓето може да бидат свои:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

10 Смешни илустрации за тазе родителите со мало бебе кои ќе ве расположат

14 Фото докази дека на жените од словенските земји не им се потребни мажи