во ,

13 Oптички илузии од реалноста кои ќе треба да погледнете двапати за да сфатите што се случува

Понекогаш очите може да нѐ излажат на прв поглед, но колку брзо вие се снаоѓате со оптички илузии?

Колку време ќе ви треба за да сфатите што се случува навистина на овие фотографии од реалноста?

Погледнете ги добро овие кадри кои креираат оптички илузии, а ги споделуваат луѓе на Редит:

„Сестра ми ја направи оваа фотка денес“

„И јас морав да погледнам двапати“

„Излупената боја на ѕидот која изгледа како сенка на некое чудовиште“

„И вие помисливте дека животинчето е лого на камионот?“

„На прв поглед личи на сирена“

„Куче со брада?“

„Дел од eзерцето е пресушен и изгледа како да е наопаку“

„Не, не е налепница, ова е слика од девојка ми која лежи по пешачење и личи како да е фотошопирана – но не е.“

„Дрво кое личи на диносаурус“

„И вие помисливте дека лимоните лебдат?“

„Мојата ламба изгледа како да е пред и зад телевизорот во исто време“

„Автомобилот е од напред или од назад?“

„Сенката од багажникот врз автомобилот прави да изгледа како да е удрена“

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

20 Луѓе споделуваат бизарно послужени пијалаци во сè освен чаши

35 Неверојатни идеи за минималистички тетоважи инспирирани од летото