во

13 Фотографии докажуваат дека не сте единствени на кои денот им тргнал наопаку

Има денови кога ништо не ни оди по план, па како јаготка на шлагот ќе се случи нешто сосема неочекувано што уште толку ќе нѐ „уништи“ – овие луѓе од прва рака го пренесуваат искуството.

Што правите вие кога денот ќе ви тргне наопаку? Се нервирате, лути сте на сите околу вас, или едноставно се помирувате, правите фотка и се шегувате на своја сметка?

Ако мислите дека само вие имате такви моменти кога универзумот е против вас – се лажете.

На социјалните мрежи и форумите, луѓето ширум светот споделуваат фотки од токму такви моменти кои ќе ви бидат доза на утеха.

Во продолжение неколку фото-докази дека некој имал полош ден и од вашиот:

„Имам суканици во пијалакот“

Ова се случува кога имате многу растенија…и мачки

Сигурни сте дека ќе јадете пак во кревет?

„Еве го клучот од мојата нова канцеларија“

„Кога мајка ти ќе помисли дека твојот ручек е храна за куче“

„Нарачав 4 ексклузивни керамички плочки. Стигнаа вака…“

„Синот на соседите решил да ми го декорира автомобилот со камен“

Средството против мувла е покриено со мувла…

„Ова трае веќе 1 час, а полагам за 15 минути…“

„Сакав само прстофат зачин“

Кога не ви е судено да се напиете…

Кога рачката од тавата ќе ве изневери во погрешен момент

Птица се олесни врз мојата чаша со кафе

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

11 Илустрации кои докажуваат дека постојат само два типа луѓе и најчесто живеат заедно

20 Луѓе кои стојат во најчудните пози – можете да застанете како нив?