во

13 „Луди“ дизајни кои ќе мора да ги видите и во живо за да поверувате дека постојат


Понекогаш дизајнерите знаат да се надминат себеси и креативноста оди во сосема нова димензија која никој не ја очекува.

Во некои случаи, резултатот е фасцинантен, а во други ќе се запрашате „дали и зошто е ова некому потребно“?

Во продолжение погледнете неколку дизајни од кои луѓето на Редит морале да направат фотка за другите да им поверуваат дека навистина постојат:

„Новиот парфем на девојка ми личи на средство за чистење стакло“

„Го видов ова додека нарачував сок, седнав и чувството е баш како што замислувате“


Би си ја купиле?

„Ја најдов саксијава од бел кит на тротоар“

„Утрово ја најдов бразлетнава во форма на виљушка“

Трансформатор офарбан да одговара со ѕидот

Камион со тобоган

Квака од стоматолошка ординација во форма на заб

Која е потребата од вакво столче/маса?

„Го видов ова фотелја-одело на Фејсбук“

„Оваа запалка ми кажува да престанам да пушам иако не пушам“

„Денес посетив турски ресторан во Хелсинки, Финска и се изненадив од ентериерот“

„Дамка на подот која изгледа како лик од Симпсонови“

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

13 Пати кога нечиј нормален ден се претворил во хаос

Костимот на невидлив човек ги остави луѓето зачудени: „Ве молам кажете ми како му успеало ова“