во

12 Познати дами кои не знаат за стареење

70-годишната дизајнерка Вера Ванг има стомачни мускули, а 53-годишната Хали Бери обожава да се слика без шминка.

Само површните луѓе судат според физичкиот изглед, затоа што вистинската убавина е сокриена внатре и е невидлива за голо око.

Сепак, некои познати дами воодушевуваат со својот изглед. Тие како да не знаат за стареење.

Познати ѕвезди со младешки изглед:

Елизабет Бенкс, 46

Хајди Клум, 47

Дита вон Тис, 47

Џенифер Лопез, 50

Наоми Кемпбел, 50

Хали Бери, 53

Сaлма Хаjек, 53

Брук Шилдс, 54

Кортни Кокс, 55

Ел Мекферсон, 56

Јоланда Хадид, 56

Вера Ванг, 70

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Минус 45 килограми – девојки докажуваат дека со челична волја апсолутно сѐ е можно

8 Илустрации за интроверти и екстроверти во време на корона