во ,

12 одлични изуми кои ќе му го олеснат животот на секој родител

Одгледувањето на дете е навистина тешка животна задача, но денес ситуацијата е многу олеснета за разлика од минатото поради многуте изуми.

Од бањање до заспивање на децата, денес сè е поедноставно благодарение на нив.

Изуми што ќе ги обожава секој родител:

Ограничувач на када

Шише за 2 пијалака

Душек за менување пелени со преграда кај рацете

Играчка за „утеха“, која мајката може да ја допре до градата за да го има нејзиниот мирис

Шише со термометар за течноста

Мерач на температурата на водата за капење, сигнализира ако е претопла

Чаршаф за јадење на кој се црта и потоа лесно се пере во машина

Компактно седиште за бебе

Брош во кој има природни состојки што штитат од комарци

Електрична количка која вози сама на копче

Силиконски послужавник за храна, забавен за вашето дете

Лулашка за бебето и столица за лулање за вас

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

12 Неверојатни изуми од Јапонците кои покажуваат дека се светлосни години пред нас

17 Работи кои ги има во Јапонија, а дефинитивно ни требаат и нам