во , ,

12 Комични илустрации во кои ќе се пронајде секоја „просечна“ девојка

„Ако нешто може да заврши во погрешна насока, сигурно ќе заврши во погрешна насока, но е добра идеја за интересна приказна.“ – тоа е мотото на италијанската илустраторка Лора Ромањоли додека ги креира интересните илустрации кои одат под името „Просечни авантури на просечна девојка“.

На социјалните мрежи уште е попозната како lallirrr, наскоро ќе добие диплома за илустрирање и комплетно ги прифатила работите со кои секојдневно се соочува како дама, па решила истите да ги прикаже на комичен начин.

Во нејзините илустрации се раскажува за „несреќата“, соништата, ситуациите и искуствата кои ги доживува речиси секоја жена.

Па, сигурни сме дека ако сте припаднички на понежниот пол, ќе се пронајдете, а во спротивно ќе разберете што се крие во умот на девојките.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

4 Комични илустрации за тоа на што нè учат родителите, a што реално прават?

11 Луѓе кои поима немаат како се вежба во теретана