во ,

12 Брилијантни изуми од Јапонците кои покажуваат дека се светлосни години пред нас

Од маица со вграден уред за разладување до маска за спиење со вграден аларм, Јаппонците дефинитивно знаат како да си го олеснат животот.

Јапонија се развива со брзина на светлината и кретивните Јапонци на светот постојано му нудат нови, забавни изуми.

Ви пренесуваме дел од нив:

Дуксер со џеб за вашиот миленик

Мајонез во цврста состојба

Четка за коса со навлажнувач

Сензор за мерење на срцевиот ритам

Кревет за гејмери

Ранци со вградени екрани

Робот во форма на куфер, кој со совети ви помага да го изберете најдобриот пат

Маица со вграден уред за разладување

Маска за спиење со вграден аларм

Прекривка што одржува комфорна температура

Облека која реагира на расположението на кучињата

Јавни тоалети, што го мерат срцевиот ритам

Japanese toilet seat in Tokyo. (Photo by: VWPICS/Nano Calvo/Universal Images Group via Getty Images)

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

15+ Неверојатни изуми од светот кои ни требаат и во градовите во Македонија

10 Туторијали како сами дома да си направите заштитна маска