во

11 Фото докази дека некои луѓе заслужено го имаат прекарот „баксуз“

Животот не е воопшто лесен, но некои луѓе, немаат ниту малку среќа и секој нивни чекор завршува погрешно.

Дали имате некој познаник или можеби вие сте вечниот баксуз, на кој секогаш му се случуваат најголемите глупости?

Не е воопшто лесно да се биде баксуз, но едно е сигурно – не сте сами, а овие луѓе се доказ за тоа.

11 луѓе кои очигледно не ги следи среќа:

Добрата вест – вратата е отворена. Лошата вест – не целосно.

„Девојка ми заборавила дека има пенкало во џебот.“

Ова е веројатно проблем на секоја девојка, но ретко која успева буквално во ова:

Кога се брзате да отворите подарок.

„Сакав само да ги исклучам слушалките од лап топ, но испадна полошо од што замислував.“

„Кога брат ти ќе помисли дека фрлањето iPad низ соба е добра идеја.“

„Можеби ставив малку повеќе пена за да ја пополнам дупката во ѕидот на другата страна…“

Кога сакаш да направиш нешто добро, но…

„Некој ми го скршил стаклото од автомобилот кое ме чинеше 300 долари, за да украде кутија со колачи…“

Онлајн vs. реалност – само на најголемите баксузи им се случува ова:

Кога немаш среќа ниту со чистењето…

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

„Дење лае, ноќе плива – вештачката вилица на свекрвата“ – 20 кратки вицеви кои добро ќе ве насмеат

12 Родители на кои им е потребен одмор повеќе од било кој друг