во

11 Ретки фотографии од познати личности од минатото што сигурно ги немате видено

Но, во минатото луѓето го немале овој луксуз, па можеле да ги видат познатите само на фотографии направени од професионалци или, доколку се актери, во филмовите во коишто глумеле.

Дури и денес е вистинска реткост да видиме „поприродна“ фотографија од ѕвезда од минатото како Мерилин Монро.

Неколку ретки фотографии од познатите личности од минатото што веројатно не сте ги виделе досега:

Чарли Чаплин

Твиги

Карл Лагерфелд

Ернест Хемингвеј

Мерилин Монро

Елвис Присли

Софија Лорен

Алберт Ајнштајн

Хју Хефнер

Шер

Брижит Бардо

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

13 Причини зошто Холандија е државата на иднината

10 Необични традиции од земјите ширум светот кои ќе ве остават во чудење