во ,

11 Луѓе кои поима немаат како се вежба во теретана

Некои луѓе се засрамени да стапнат во теретана, бидејќи не се сигурни во сопствениот изглед и не сакаат погледи насочени право кон нив додека се потат кон идеалното тело од соништата.

Други пак, воопшто не се срамат да уживаат во убавините на вежбањето под клима дури и тогаш кога воопшто не знаат што треба да прават, не сакаат да побараат совет од тамошниот тренер и преферираат да се глупираат.

11 такви примери:

1. Нежно милувај ги ролерите, за тоа служат.

2. Екстремно вежбање.

3. Се обложуваме дека не можете да кревате тегови како овој тип.

4. Некои тегови се за подигање, други за седење.

5. За овие мускули требаат две справи.

6. За да бидеш „бог на сексот“ мораш да вежбаш напорно.

7. Понекогаш нема ништо страшно во тоа да претераш.

8. Мора да презира кардио.

9. Металско вежбање.

10. Што ли прави?

11. Моќно вежбање.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

12 Комични илустрации во кои ќе се пронајде секоја „просечна“ девојка

11 Дестинации на кои изгрејсонцето е магично – каде посакувате да се разбудите?