во

10 Смешни илустрации за тазе родителите со мало бебе кои ќе ве расположат

Јехуда и Маја Девир се брачна двојка од Израел кои живеат во Тел Авив и се креатори на популарниот веб стрип „One of Those Days“ (Еден од оние денови).

Јехуда е роден во 1988 година и според Маја „прави мравките да изгледаат мрзеливо“. Тој ја открил својата љубов кон цртањето уште од мали нозе кога започнал да ги украсува ѕидовите од спалната соба, под силно влијание на американските стрипови.

Серијалот стрипови е прилично шеговит и шармантен, прикажувајќи ги сите слатки маки и неволји на родителите со мало бебе и генерално аспектите на семејниот и брачниот живот.

Погледнете како изгледа шарената стрип приказна на Девир:

https://www.instagram.com/p/B2UKwmeHZrJ/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/B1wGFcMH7mj/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/B2CHHxpnzOS/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/B1eEXxhnx-0/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/B06H3cLH6g3/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/B06H3cLH6g3/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/B0D8TTrnVQF/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/BzyCFr-nYI-/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/ByX-EqeH5Eq/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/ByF64IknO8H/?utm_source=ig_embed

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

26 Фотографии покажуваат како позираат Русите

14 Вежбачи во теретана кои живеат во свој свет и не размислуваат што ќе кажат другите