во ,

10 Ситуации кои само високите девојки ќе ги сфатат

Глобалната просечна висина е 157 см за жени и 167 за мажи. Ако секогаш треба да се наведнувате за да се вклопите во слика, да имате незгодни прегратки со пријателите со просечна висина или да откриете дека главата од тушот е пониска од вас тогаш ги знаете маките на високите луѓе. Но, постојат и други ситуации кои најмногу се однесуваат на високите жени.

1. Фустанот станува маица на вас

2. Станувате човечки штит од сонцето

3. Не можете да се сокриете така што ќе се измешате меѓу луѓето

4. Имате пробано голем број акробатски позиции за да се „намалите“

5. Ви треба посебна перница за чело

6. Вие сте природен селфи стап

7. Често се чувствувате како Гуливер во куќичка за кукли

8. Ја имате таа чест да им давате на луѓе работи од најгорната полица

9. Луѓето мислат дека ви е тешко да си најдете партнер

10. Главата секогаш ви се „сече“

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

11 Совети за да спиете како бебе

Научник открива: На колку состаноци треба да одите пред да ја пронајдете сродната душа