во , ,

10 Секојдневни работи што докажуваат дека Јапонија не е само друга држава, туку друга планета!

Јапонија секогаш бара начини да ги подобри работите и да им даде малку повеќе на својот народ. Од обувки кои се замотуваат на вашите стапала до јакни со систем за ладење, во Јапонија дефинитивно може да најдете се.

Навлажнувач на воздух кој личи на Годзила.

Со овој WalkCar, вие всушност можете да го чувате вашето возило во торбата за да нема потреба од барање паркинг.

Ножици  во форма на самурајски меч за да можете да се чувствувате како јапонски воин секогаш кога ќе исечете нешто.

Освежувач за чевли кој ги отстранува непријатните мириси.

Јакна на градежен работник со вграден систем за ладење.

Балкони во форма на чоља за чај на зграда лоцирана во Кујнскиот град.

Борете се против дебелината со уред кој создава вкус без да мора да јадете храна.

Може да купите робот-милениче што може да препознава лица, да изразува емоции и да дојде кај вас кога ќе го повикате.

Стол што може да се претвори во шлем и панцир во случај на земјотрес.

Обувки што се замотуваат околу вашите стапала.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

15 Луѓе кои сфатиле дека им е потребно малку разубавување за да го прифатат својот изглед

10 Одлични совети за облекување, што ќе направат да изгледате 10 години помладо