во

10 Познати личности кои имаат над 50 години и сѐ уште воодушевуваат со своите тела

Никогаш не сте премногу стари за да изгледате прекрасно и овие жени го докажуваат ова на повеќе начини од еден. Возраста не мора секогаш да биде пречка за да изгледате гламурозно и овие дами се доказ за тоа.

1. Салма Хајек, 54

2. Џенифер Лопез, 51

3. Селин Дион, 52

4. Хали Бери, 54

5. Мадона, 62 година

6. Синди Крафорд, 54

7. Никол Кидман, 53

8. Ел Макферсон, 56

9. Кетрин Зета-onesонс, 50 години

10. Кајли Миног, 52

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Фотограф прикажува како изгледа детството во различни делови на светот

Експертите споделуваат 6 чекори за тоа како да се одвикнете од секоја лоша навика и да ја замените со подобра