во ,

10 Одлични совети за облекување, што ќе направат да изгледате 10 години помладо


Луѓето кои се млади во срце, всушност имаат побавно стареење на мозокот, открива една студија. Ние очигледно сакаме да изгледаме така како што се чувствуваме, но облеката игра доста значајна улога при ова. Сепак можеби не е толку лесно правилно да се избере идеален стил со купување на сите на нови колекции што ги нудат продавниците.

Не избирајте крупен принт.

Да се ​​најде убав принт што ќе изгледаат младешки и софистицирано е исклучително тешко. Покрај тоа, ако принтот е преголем, тоа ќе направи да изгледате поголеми во целина, и ова ќе додаде одредена возраст на вашиот изглед. Спротивно на тоа, помалите принтови или обичните текстури ќе направат да изгледате потенок и помладо.

Носете тесни фармерки.

Ослободете се од сите фармерки кои изгледаат стари и чудни. Наместо тоа, набавете пар тесни фармерки. Тие секогаш изгледаат стилски и лесно се комбинираат со блузи со различен стил. Покрај тоа, тие ја истакнуваат вашата фигура и ќе изгледате потенок и помлад во нив.


Бидете свесни за облеката без форма.

Преголемата облека може да изгледа како добро решение, особено ако сакате да го скриете пределот на стомакот. Сепак, таа можат да работат против вас и да направи да изгледате уште поголеми. Пократката јакна што завршува на средината на колкот и ја дефинира вашата половина, ќе биде пораскошна и ќе изгледате помладо.

Истакнете ја половината.

Како што старееме, се чини дека нашите гради и стомакот се спојуваат во едно. Така, истакнувањето на нашиот струк секогаш кога е можно е клучот за да изгледате помладо и пофино. Изберете широк појас, вметнат блејзер или кардиган што се врзува за половината за да го добиете овој ефект.

Внимателно одберете очила за сонце.

Правилно избрани очила за сонце можат многу да го модернизираат вашиот изглед. На пример, очилата во стил на мачкини очи може да го поправат проблемот со спуштените надворешни агли на очите и да направат да изгледате помладо.

Изберете накит со едноставен изглед.

Додека постарите генерации се големи љубители на накитот што изгледа луксузно и масовно, помладите луѓе претпочитаат повеќе минималистички додатоци. Затоа, наместо да ставите нараквици и ѓердани, размислете да отстраните неколку парчиња и да ставите нешто едноставно само кога ќе излезете надвор.

Не носете премногу црно.

Црната дефинитивно ја оцртува фигурата и може да биде соодветна за скоро секоја пригода. Сепак, како што старееме, нашата кожа има тенденција да станува побледа, така што носењето црно може да создаде груб контраст , конкретно на твоето лице. Може да ги нагласи брчките и да ги потенцира темните сенки под брадата и околу очите.

Носете градник со правилна големина.

Носењето погрешен градник не е само непријатно, туку може да додаде и повеќе од 10 години на вашиот изглед. Бидејќи тоа влијае на начинот на кој се вклопува вашата облека, и, ако е избрана погрешно, тоа ќе направи вашата фигурата да изгледа разбрането и чудно.

Обрнете внимание на деколтето.


Можеби ќе се обидете да го скриете стареењето на вратот под облеката, но всушност, отвореното деколте ќе направи да изгледате помладо и попривлечно. Обидете се со џемпер, јакна или фустан со V стил на деколте.

Не носете панталони кои се премногу кратки.

Панталоните кои се премногу кратки имаат тенденција да ги скратат нозете и истакнуваат широки листови . Наместо тоа, треба да изберете панталони кои завршуваат на најтенкиот дел од ногата.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

10 Секојдневни работи што докажуваат дека Јапонија не е само друга држава, туку друга планета!

16 Архитектонски чуда кои ќе ве натераат да застанете и да погледнете два пати