во , ,

Суровата реалност и храбрите херои во време на коронавирус низ илустрациите на артист од Иран

Талентиран артист од Иран преку цртежи ја прикажува вонредната ситуација во која се наоѓа светот додека се бори со новиот коронавирус.

Главни протагонисти во илустрациите на Алиреза Пакдел се хероите кои се први на удар на фронтот – медицинските лица, пожарникарите, полициските службеници…

Заедно со пораки како „Само надежта е посилна од стравот“ и „Седете дома“, тој со своите дела допира до илјадници лица.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

15 Луѓе на кои не им е важно дали светот „гори“ или не

11 Илустрации го прикажуваат животот и маките на ниските девојки