во ,

20 Пати кога рестораните и брендовите бесрамно излажале за храната што ја продаваат

360 денари за салата од еден домат, мафин со едно парченце чоколадо, Орео сладолед без Орео – колкупати сте наседнале на маркетиншките трикови на некои ресторани и брендови за храна?

Сите сме наседнале на маркетиншките трикови на некои ресторани и брендови кои продаваат храна. Некогаш сме плаќале и неразумно висока цена за оброк, за на крај да добиеме две лепчиња со мало парченце кашкавал или мафин со една чоколадна трошка.

За жал, овие лаги се толку честа појава низ светот, што Редит си има форум посветен на нив. Овде корисниците споделуваат фотки од разочарувачки оброци, за кои неретко платиле прилично висока сума.

Во продолжение погледнете дел од најсмешните, односно најтажните споделени фотографии:

Речиси празен сендвич

Половина торта, половина стиропор

„Како што вели Форест Гамп: Животот е како бонбониера, не знаеш што ќе ти се падне…“

Етикетата го крие фактот дека амбалажата е всушност половина празна

„Ми се чини дека платив само за убавата кутија“

„Сопругата побара екстра мајонез“

„На амбалажата пишува дека се големи парчиња“

„Си купив Орео сладолед, без Орео“

„Зарем не е доволно што половина кеса е полна воздух?“

„Не ми е јасно зошто“

„Порачав екстра сланина (платив 6 долари)“

Внимавајте кога купувате пуканки

„Буритото изгледаше огромно пред да го отворам“

Очекување и реалност

„Денешниот појадок од ресторан за брза храна“

„Ова е мафин со чоколадна трошка“

„Платив 10 долари за суши со авокадо – еве што добив“

Исто како на сликата

„Еве колку пиво ми ставиле во чашата за носење“

„Платив пет фунти (360 денари) за салата со домати во Лондон“

„Колку убав мафин со боровница… ох, чекај“

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

„Го крева паркетот, комшиите мислат дека има напад“ – Смешни твитови за легендарната правосмукалка

11 Илустрации кои докажуваат дека постојат само два типа луѓе и најчесто живеат заедно