во ,

Русин гледа временска прогноза и кажуваат дека во Сибир е -55°C. Нормално не верува на веститите…

Русин гледа временска прогноза и кажуваат дека во Сибир е -55°C. Нормално не верува на веститите и вика:

– Е баш сега ќе се јавам на брат ми што живее таму.

Го зема телефонот и ѕвони:

– Ало брат, кажи ми колку степени е кај вас?

Братот проверува и му вика:

– Па околу -20°C е, зошто прашуваш?

– Ма ајде, на телевизија лажат, викаат -55°C дека е.

– А, па тоа може надвор, не знам…

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Смешна онлајн измама: Девојка си порачала фустан од интернет за 200 долари, а добила „ужасна сина вреќа“

10 Селфиња кои ќе ве насмевнат