во ,

Пред и потоа: Колку може фризурата да ве трансформира?

Промената на фризурата може да направи чуда за вашиот изглед. Досега сме објавувале различни галерии од дела на фризери и стилисти кои покажуваат колку е значајна фризурата за целокупниот изглед.

Овој пат, Bored Panda објави галерија од фотографии на литванската фризерка Јургита Малакаускаите која вели дека нејзината работа не е само да му направи фризура на клиентот, туку и да му даде искрен совет, особено на жените, да не заборават да се сакаат себеси.

Јургита станала фризерка на 16 години, кога родителите ѝ отвориле салон во родното гратче. Денес има над 24 години работен стаж и постојани клиенти чиј изглед со љубов го трансформира.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Тоа што прво ќе го воочите на фотографијата докажува каква личност сте – полна со љубов или?

16 Урнебесни фотошоп дела на Џејмс Фридман