во

Почитуван Дедо Мраз, за оваа нова година сакам да ми донесеш 6 кубика дрва…

Писмото до Дедо Мраз од еден Македонец.

„Почитуван Дедо Мраз,

за оваа нова година сакам да ми донесеш 6 кубика дрва. Ако не можеш да ги донесеш на еднаш, не се секирај, ќе те почекам.

Сакам и 2 бочви ракија, од убавата. За децата донеси по еден телефон од тие што фаќаш со прстите по нив, ти текнува ли?

Стави за жената едно палто од лисица, ќе ѝ одговара на карактерот… И кога ќе поминуваш од кај поштата, плати ми ги сметките за струја, да не ми ја исклучат.

Фала однапред и се надевам нема да испаднеш пе*ер!“

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Кога ќе заспијат твоите, ти фрли денарче да лупне покрај прозоров…

Те молам Трпе застрелај ме, не ме оставај жив на непријателот!