во

Овој уметник за тетоважи е специјалист за црно-бел реализам и ова се неговите најдобри дела


Тетоважите имаат многу различни стилови, инспирации и значења. Секој уметник за тетоважи има свој различен стил,а некои од нив имаат и толку уникатни стилови што веднаш би ги препознале. Со сигурност можеме да кажеме дека mr.T Stucklife има многу поинаков стил од останатите. Не е ни чудо што почнал да привлекува повеќе луѓе на социјалните мрежи.

Младиот уметник за тетовирање е од Стокхолм, Шведска. Неговата работа е многу детална и фокусирана на реализмот. Уметникот исто така користи многу статуи во своите дела. Неговото портфолио е претежно направено од црно-бели тетоважи. Некои од неговите дела изгледаат како илузија – тетовираните статуи изгледаат како да се врежани и издлабени во телата на клиентите.Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

14 Предмети што секоја дама треба да ги има во нејзината чанта

30 примери кои докажуваат дека пластичната операција не е секогаш подобрување