во

Најубавите Disney зимски моменти прикажани низ фотографии кои ќе ви ги згреат срцата

Kога станува збор за божиќната сезона, неизбежно е да се споменат цртаните филмови на Disney.

Да не се лажеме, оваа неодоливо разновидна палета на филмски задоволства е погодна за секого, без разлика на возраста што ја поседува.

Снижените зимски температури се совршени за филмска вечер, а маестралните Disney приказни нескромно може да ни загарантираат максимална празнична магија.

Легендарниот The Lion King, Aladdin или можеби Peter Pan, изборот е навистина бескраен, но за што и да се одлучите, нема да погрешите.

Овојпат решивме да ве потсетиме на неодоливите Disney ликови, прикажани во прекрасните, препознатливи зимски и божиќни идили.

Па така, додека сте во исчекување на првиот снег, ви ги издвојуваме најубавите зимски фото-моменти на Disney, кои со сигурност ќе измамат насмевка на вашето лице.

Веруваме дека нашиот избор ќе ве поттикне повторно да погледнете некој од овие неповторливи, анимирани филмови.

Да започнеме:

1. Bambi, 1942 година

2. Anastasia, 1997 година

3. Beauty and the Beast, 1991 година

4. Lady and the Trump, 1995 година

5. Mulan, 1998 година

6. Frozen, 2013 година

7. 101 Dalmatians, 1961 година

8. The Aristocrats, 1970 година

9. Winnie the Pooh, 1921 година

10. Cinderella, 1950 година

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Хитлер ја нарекол „најопасната жена во Европа“ – мрачни факти за Елизабета, кралицата-мајка

Одби да се слика за Плејбој, знае да тетовира – Интересни факти за прекрасната Марго Роби