во ,

Луксузен хотел во Африка, каде апартман чини и до 9.000 евра


Нуди спектакуларен поглед на градот Кејптаун и има само 28 апартмани.

Хотелот The Silo boutique hotel во Кејптаун, Јужна Африка е прогласен за најдобар градски хотел во светот.

Отворен е во март 2017 година и е популарна туристичка дестинација.

Има само 28 апартмани и секој е уникатно декориран со специфични лустери и област за седење. Највпечатлив дел од секоја соба се прозорците кои даваат спектакуларен поглед.


Како изгледа овој луксузен хотел во Африка:


Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

30 Работи кои најмногу нè нервираат, без исклучок

Мали, но значајни животни промени што ќе ви помогнат да се справите со анксиозноста