во ,

Кинез стана популарен на социјалните мрежи поради неверојатната сличност со Илон Маск


Маж од Кина стана популарен на социјалните мрежи поради својата сличност со Илон Маск.

На ТикТок се појави видео на кое се гледа како маж излегува од автомобил и гледа кон камерата, а неговата неверојатна сличност со Маск е очигледна.

Многумина се шегуваат дека во Кина постои реплика на сè на кое можете да се сетите, а сега дури и Илон Маск доби свој „кинески клон“.

Произведувачот на електричните автомобили „Tesla“ и извршен директор на компанијата „SpaceX“, неодамна беше прогласен од страна на магазинот „Time“ за личност на годината за 2021 година.

„Ова е човек кој тежнее да ја спаси нашата планета и да нѝ создаде нова која ќе можеме да ја населиме. Тој е гениј и визионер“, наведуваат од „Time“.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вака би изгледал светот кога би исчезнале луѓето: Милиони животни ќе угинат, градовите ќе бидат под песок и мочуришта

17 Фотографии докажуваат дека животот не е Инстаграм