во , ,

Еве како би изгледале ентериерите на Симпсонови доколку постоеја преуредени во реалниот живот

Дури и оние кои не гледале Симпсонови од прилика знаат како изгледа нивниот дом, работното место на Хомер, барот и слично, затоа што оваа анимирана серија веќе три децении е во нашите животи. Но да бидеме искрени веќе е време Хомер и Марџ малку да преуредат. Тим дизајнери во HomeAdvisor решија да му ја дадат оваа задача на ексцентричниот режисер Вес Андерсон. Тие замислија шест класични локации од култната анимирана ТВ-емисија во уникатниот и чуден визуелен стил на Вес Андерсон и ги оживеаја.

Шесте препознатливи простори од популарната ТВ-емисија ја вклучуваа дневната соба на Симпсонови, кујната на Симпсонови, спалната соба на Лиза, барот на Мо, секторот 7-Г на нуклеарната централа Спрингфилд и канцеларијата на г. Барнс.

Семејната дневна соба на Симпсонови

Семејната кујна на Симпсонови

Спалната соба на Лиза

Барот на Мо

Сектор 7-Г на нуклеарната централа Спрингфилд

Кабинетот на г-дин Барнс

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

10 Фотки со кои може да ја прославите есента на Инстаграм

Извинете за миризбата, го дезинфицирам целото возило после секој патник, заради Ковид-19.