во ,

Еве какви мистериозни тајни крие светот доколку малку се прошетате на Google Maps

Пандемијата не ни дозволи, но и сѐ уште не ни дозволува да излеземе и да го истражуваме светот без поголеми пречки. Сепак постои начин на кој можете сосема безбедно да го истражите светот, а за да го направите тоа воопшто не треба да го напуштите ниту вашиот удобен кревет.

Google Maps е тука за да ве однесе каде што ќе посакате, но понекогаш може и да ви открие мистериозни места за кои не сте ни помислиле дека постојат. Од Јапонија до Казахстан, што сѐ може да ни открие Google Maps?

https://www.facebook.com/Jugarca/videos/239229027404459/?t=3

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Ова слатко момченце ги рекреира фотографиите на неговиот вујко и дамите не можат да им одолеат и на двајцата

10 Луѓе кои претвораат во уметност сѐ што ќе допрат