во

„Дење лае, ноќе плива – вештачката вилица на свекрвата“ – 20 кратки вицеви кои добро ќе ве насмеат

Време е за малку хумор! А зарем има подобри вицеви од оние кои се кратки и слатки? Одвојте само 5 минути и добро насмејте се на денешната доза хумор:

1. Од толку многу миење на рацете на дланките ми се појави таблицата множење од основно.

2. СТАРЛЕТА – суштество од современата македонска митологија, со тело на жена, а глава на кокошка.

3. Добар ден, ве молам кажете ми колку чини оваа справа за мачење?

– Господине, тоа е бурма.

4. Која е главната причина за развод?

– Бракот.

5. Овие мигрантите навистина ги преминаа веќе сите граници.

6. Што е тоа? Дење лае, ноќе плива?

– Вештачката вилица на свекрвата.

7. Врв на финансиска криза? Влегуваш во кинеска продавница и викаш: ништо не треба, само гледам.

8. Што ѝ фали на фотката на Инстаграм со 10 илјади лајкови?

– Облека.

9. Најупотребувано македонско CV?

– Ме испрати чичко Стојан.

10. Ми ѕвони еден извршител… Здраво Драгана, што сакаш да ти земам за роденден?

11. Внучко, добра ли е таа 5G мрежа?

– Зошто бабо?

Да ми купиш едно 5 метра да ги заградам кокошките.

12. Дечко и девојка на прв состанок. Девојката: не носам градник. Дечкото: и јас не носам паричник кога немам пари.

13. Жено, дај нешто за главата.

– Сакаш нож или јаже?

14. Плавуша: А што работите вие?

– Јас сум уличен продавач.

Аха, и колку чини една улица?

15. Ало, господине се јавувам од ДИК, дали вие имате право на глас?

– Момент само, да ја прашам жена ми!

16. Македонска компарација:

– Лош

– Полош

– Најлош

– Ист како татко му!

17. Која е разликата помеѓу студент и чистачка на факултет?

– Чистачката чисти сè во рок.

18. Германски паричник: Евра, евра, евра … Македонски паричник: Аналгин, Аспирин, Дијазепам …

19. Од кај си?

– Од Скопје!

Многу си убава!

– Ти се бендисвам?

20. Мамо, ти се јавувам да ти кажам дека сум во болница…

– Ама Горан престани, 8 години си веќе доктор.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

12 Правила на урбаниот јавен превоз кои задолжително треба да ги знаете

11 Фото докази дека некои луѓе заслужено го имаат прекарот „баксуз“