во

Дете опишало што прават неговите родители во изолација: “Тато лежи како трут, мама пие кафе, нема ручек”…


На Фејсбук страницата “Dnevna doza prosječnog Dalmatinca” речиси секојдневно се објавуваат смешни и интересни фотографии кои ја прикажуваат состојбата во Хрватска за време на пандемијата на коронавирусот.

Паниката и стравот можат да бидат ублажени со хумор и позитивни мисли, а токму една таква објава изнуди насмевки на луѓето ширум цел Балкан.

Имено, едно дете водело белешки за своите мама и тато за време на коронавирусот, а со него сигурно можат да се поистоветат и многу семејства и кај нас.

Bilješke o mami i tati za vrime korone

Posted by Dnevna doza prosječnog Dalmatinca on Tuesday, March 31, 2020

“Чудноста на мама и тато. Мама доцна стана. Пие кафе за ручек, а нема ручек. Короната ја поремети”, напишало детето во дневникот, па веднаш преминало на опишување на таткото.

“Сега гледа телевизија и лежи како трут. Гледа на телевизија некои Англичани како прават огромна фенси куќа. Обично заспива попладне кога гледа телевизија”, додало детето.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Луѓе кои не личат на возраста – ќе погодите ли колку години имаат?

Наводно само 1% од луѓето можат да ја решат оваа задача: Како со три топки да го добиете бројот 30?