во

Господине Трпе, мора да ве разочараме. Жена ви страшно се напи…

Мажот седи дома сам и гледа телевизија. Телефонот ѕвони, тој се јавува и сериозен и официјален глас му вели:

– Господине Трпе, мора да ве разочараме. Жена ви страшно се напи на новогодишната прослава на компанијата. Ќе мора да дојдете да си ја земете.

– Ама како?! Таа воопшто не става ништо во уста!

– Господине Трпе, повторно треба да ве разочараме…

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Душо, накратко. Треба да сте во градинка во 8:10-8:15, значи разбуди ја Мила во 7:30-7:35. Облечи и хулахопки…

21 Фотографии кои докажуваат дека генетиката може да направи чуда