во ,

Браво! Креативен Италијанец ги претвора детските болници во сцени од бајка

Од слончето Дамбо до сцени од морскиот свет, овој талентиран Италијанец знае како да ги усреќи децата кога им е најтешко.

Силвио Ирили е италијански уметник кој веќе години наназад ги претвора детските болници низ Италија во сцени од бајки.

Повеќе од 90 проценти од децата се плашат од болници, па овој креативен човек смислил начин како престојот таму да им го направи попријатен на најмалите.

Дел од неговите дела:

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

На овој Италијанец му се смачиле лошите вести за коронавирусот, па одлучил да преземе нешто по тоа прашање

16 Моќни илустрации кои ќе ве натераат да размислите за општеството и вашиот живот