во , ,

Ајвар, ракија, бурек: Чорапи со хит дизајн инспириран од Југоносталгијата


Ајвар, ракија, сарма, бурек, ќебапи, зарем нѐ опишува нешто подобро како народ…? Би носеле ли вакви хит чорапи?

Многу луѓе до ден денес чувствуваат Југоносталгија. Време кога сите братски народи бевме сплотени и се живееше поинаку.

Интересно е што пред извесен период креиран е бренд за чорапи „Slavsocks“, кој продава чорапи со хит дизајн.

На чорапите има написи кои ги симболизираат навиките на словенските народи и тоа ајвар, ракија, сарма, бурек, ќебапи итн.


Дали ќе испадне од шега до вистински бизнис, проценете сами… Идејата е одлична, зарем не?

Дел од дизајните:


Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

13 Секојдневни навики на паровите, кои ја зацврстуваат врската

11 Стереотипи што требаше да останат во минатото, но сепак ни штетат денес