во , ,

Артисти со трогателни цртежи за бремената слоница која умре откако изеде ананас полн со петарди

За да се заштитат себеси, луѓето неретко им наштетуваат на невини животни.

Бремена слоница во Керала, Индија, почина откако изеде ананас полн со петарди, кој бил поставен од фармери за да ги брка дивите животни.

По инцидентот, повредената слоница се упатила кон река и ја држела устата под вода до смртта.

Оваа трагедија го обиколи светот, па артисти од различни држави насликаа цртежи за несудената мајка и нејзиното неродено малечко.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Прекрасни илустрации за врската мајка-ќерка во кои сите ќе се пронајдете

10 Постапки на бабите и дедовците кон внучињата кои родителите не ги одобруваат