во ,

10 Постапки на бабите и дедовците кон внучињата кои родителите не ги одобруваат

Омилените баби и дедовци… Оние кои ги обожаваат внуците, кои ги чуваат повеќе отколку што се чуваат себеси, кои ги разгалуваат и опсипуваат со внимание. Но, и оние кои ги иритираат родителите, оспорувајќи ги нивните правила и методите на воспитување.

Bright Side создадоа илустрации кои прикажуваат постапки на бабите и дедовците кои родителите не ги одобруваат:

Ги прекршуваат правилата на родителите

Им купуваат непотребни играчки

Објавуваат фотографии на социјалните мрежи без дозвола

Ги фалат за сè и сешто, дури и за ситници

Создаваат сопствени правила

Тајно им даваат слатки задоволства

Им кажуваат на своите пријателки сè за животот на нивните внуци

Им купуваат смешна облека

Го пречекоруваат времето за спиење

Им дозволуваат да гледаат ТВ цел ден

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Артисти со трогателни цртежи за бремената слоница која умре откако изеде ананас полн со петарди

22-годишна Германка „претвора“ миленици во анимирани ликови во Дизни стил