во

Храна која расте комплетно различно отколку што ја служиме на масата

Денес кога сета храна е исчистена, излупена и обработена, големи се шансите да не знаеме како изгледа првичниот плод.

Па, дали некогаш сте се запрашале од какво растение доаѓа киноата, гоџи бобинките, ѓумбирот и сите здрави семиња кои се препорачуваат во исхраната?

Подгответе се за изненадување:

Ориз

Сусам

Гоџи бобинки

Хељда

Брокула

Киноа

Ѓумбир

Ленено семе

Чиа семе

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

Од „грди пајчиња“ до лебеди: Луѓе кои драстично се разубавија со годините

9 Колекционери на необични нешта кои постојат во светот