во ,

Двајца сопружници решиле да шверцуваат животни преку граница…


Двајца сопружници решиле да шверцуваат животни преку граница. Мажот ѝ вели на жената:

– Стави ги двете мали желки во прслукот, а творот во гаќите.

– А смрдеата? – Прашува жената.

– Ако умре, умре, е*и му мајката!

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Мажу ми здосади веќе сѐ едно па исто во с*ксот, ајде да си поиграме…

Внучко, што си толку нервозен?